ZAVRŠNICA ZA INFARKT! Kamerunci posle neviđene drame izborili plasman na Svetsko prvenstvo! (VIDEO)
EPA

Fudbalska reprezentacija Kameruna pobedila je Alžir sa 2:1 posle produžetaka i tako izborila plasman na Svetsko prvenstvo.

U prvom meču Alžir je kao gost slavio sa 1:0, ali je Kamerun tu prednost anulirao već u 22. minutu golom Čupo-Motinga.

Do kraja regularnog dela rezultat se nije menjao, pa se otišlo u produžetke.

Alžir je izjednačio u 117. minutu preko Ahmeda Toube i delovalo je da će to biti konačan rezultat koji bi Alžirce odveo u Katar.

Ipak, usledila je neverovatna završnica.

Stadion u Blidi je utihnuo kada je Kamerun u jednom od poslednjih napada postigao gol posle udarca Karla Toko-Ekambija u 124. minutu!

Na taj način poznato je i svih pet reprezentacija koje će igrati na predstojećem Svetskom prvenstvu, a dolaze iz Afrike: Kamerun, Gana, Senegal, Tunis i Maroko.