FK Lajpcig

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom stadionu Augzburg rezultatom 3:0.

Strelci golova za domaćina bili su Simons u 7. , Openda u 11. i Raum u 27. minutu.

Podsetimo, Lajpcig je u Ligi šampiona u grupi sa Mančester sitijem, Crvenom zvezdom i Jang Bojsom.

FK Lajpcig

EPA

Hofenhajm je kao gost bio bolji od Kelna rezultatom 3:1 (2:0). Strelci golova za pobednički tim bili su Kramarić u 1. , Grilič u 28. i Beier u 52. minutu. Jedini gol za Keln postigao je Selke u 61. minutu.

U jednom od derbija kola, Borusija Dortmund je pobedila Frajburg rezultatom 4:2 (1:2).

Golove za "milionere" postigli su Humels u 11. i 88. minutu, Malen u 60. i Rojs u drugom minutu nadoknade.

ZVEZDO, PAZI SE - "BIKOVI" SE NE ŠALE Lajpcig protutnjao kroz Berlin, Slovenac dva puta u metu za 12 minuta

Za domaću ekipu, strelci su bili Holer u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i Hofler u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Hofler je u 81. minutu dobio crveni karton.

Majnc je poražen od Štutgarta rezultatom 3:1 (0:0).

Girasi je postigao het-trik, a utešni gol za domaćina postigao je Bareiro u 70. minutu.

Volfsburg je bio bolji od Union Berlina na svom terenu rezultatom 2:1 (2:1).

Golove za "vukove" postigli su VInd u 12. i Mehl u 30. minutu, dok je jedini gol za Union Berlin postigao Gosens u 28.  minutu.