ATOMSKI FUDBAL U MINHENU Bajern preokrenuo, Real uzvratio, sve se rešava u Madridu

22:50 | 30-04-2024

Fudbaleri Bajern Minhena remizirali su sa Realom - 2:2 u prvom meču polufinala Lige šampiona

Liga šampiona
EPA-EFE/FILIP SINGER

Ponovo smo imali spektakularno veče, a odgovor na pitanje ko će u finale dobićemo nakon revanša koji se igra za osam dana u Madridu.

Posle samo 45 sekundi, Bajern Minhen je imao prvu veliku šansu, posle lepe akcije po levoj strani, Sane je izašao sam na Lunina, ali je Ukrajinac maestralno intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Imali su izabranici Tomasa Tuhela još nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspeli da ih realizuju, pa je usledila kazna.

Toni Kros je sa polovine uputio savršen pas, spojio je Vinisijusa Žuniora koji je rutinski pogodio za 0:1.

Vođstvo Reala prilično je uzdrmalo planove Bajerna, koji više nije bio toliko konkretan i odlučan u napadima, pa je tempo utakmice opao.

Tomas Tuhel je odmah napravio promenu, uveo je Gereira umesto Gorecke, a to je donelo rezultat. U fazi ofanzive, Bajern je igrao 4-1-4-1 i već u 54. minutu bilo je 1:1.

Lajmer je započeo akciju, proigrao je Sanea, koji se stuštio po desnom boku i potom raspalio po lopti u prvi ugao za izjednačenje.

Bajern se nije tu zaustavio, naprotiv, posle samo tri minuta već je bilo 2:1. Musijala je nadmudrio Vaskeza, koji je zakasnio i napravio penal. Odgovornost je preuzeo Hari Kejn koji je rutinski pogodio po zemlji za 2:1.

Remi Realu doneo je Vinisijus koji je pogodio sa bele tačke u 83. minutu.

BAJERN - REAL 2:2 (0:1)

Stadion: Alijanc Arena

Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

Bajern: Nojer - Kimih, Dajer, Kim, Mazraui - Gorecka, Lajmer - Sane, Miler, Musijala - Kejn

Real: Lunjin - Vaskes, Naćo, Ridiger, Mendi - Čuameni, Kros, Valverde, Belingem - Rodrigo, Vinisijus

Kraj!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

87. minut - Finiš utakmice, deluje da će ostati 2:2.

82. minut - Gooool! Real je izjednačio golom Vinisijusa iz penala!

75. minut - Dvostruka izmena u Realu. Na terenu su Luka Modrić i Braim Dijas. Utakmica je gotova za Džuda Belingema i Tonija Krosa.

66. minut - Kejn u prilici. Mazraui ga je uposlio loptom sa boka, Englez iz okreta šutirao bez previše oklevanja, ali je u poslednjem trenutku njegov udarac izblokirao Ridiger.

57. minut - Goooool! Potpuni preokret, Bajern vodi, strelac je Hari Kejn sa bele tačke. Vaskez je bio neoprezan, faulirao je Musijalu i Turpan je dosudio kazneni udarac koji je Kejn rutinski realizovao.

53. minut - Gooool! Sane donosi izjednačenje Bajernu sjajnim pogotkom!

51. minut - Fantastičan udarac Tonija Krosa sa ivice kaznenog prostora i još bolja intervencija Manuela Nojera.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme! Real vodi 1:0!

40. minut - Džamal Musijala je iznudio prekršaj na oko 20 metara od gola Reala. Šutira Kejn i to dosta dobro, ali lopta završava pored gola.

30. minut - Opao je ritam utakmice. Od kako je pao gol nismo videli nijednu šansu.

24. minut - Gooool! Real vodi golom Vinisijusa posle sjajne asistencije Tonija Krosa! Bajern je kažnjen za promašaje.

17. minut - Real je konačno uspeo da uspostavi ravnotežu na terenu.

12. minut - Nastavljaju se napadi Bajerna. Već su stvorili veliki broj prilika, ali promene rezultata nema.

6. minut - Odličan početak utakmice za Bajern. U šestom minutu beležimo i drugi udarac minhenskog tima ka Andriju Lunjinu. Kejn je šutirao sa 11-12 metara. Znatno lakši posao za ukrajinskog golmana ovog puta.

1. minut - Utakmica je počela! Odmah velika šansa za Bajern, Sane je pokušao, ali sjajno je reagovao Lunjin.

20.55 - Sve je spremno za spektakl.

20.14 - Real je dominantan u prvenstvu Španije i izvesno je da će biti šampion i ove godine.

20.12 - Bajern ne blista ove sezone u Bundesligi, posle 12 uzastopnih godina titulu je predao sjajnom Bajeru iz Leverkuzena, ali je zato u Ligi šampiona uspeo da dođe do same završnice.

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvoj utakmici polufinala Lige šampiona u kojoj se sastaju Bajern i Real. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Minhena.