Bilbao
EPA/LuisTejido
Bilbao

Bilbao, Foto: EPA/LuisTejido

Već posle 18 sekundi, Hetafe je poveo, pošto je Barsin igrač na pozajmici - Karles Alenja, prelepo pronašao još jedno dete La Masije, Marka Kukurelju koji glavom pogađa za 0:1.

Bilbao je ubrzo izjednačio pošto je u 12. minutu Muniain pronašao Raula Garsiju - 1:1.

U 29. minutu Haime Mata je imao veliku šansu da donese novu prednost HEtafeu, ali je golman Simon maestralno odbranio njegov udarac iz penala.

Kazna je stigla u drugom poluvremenu i to žestoko. U 50. minutu ponovo je Muniain asistent, a strelac je Jeraj Alvarez, da bi u 61. Raul Garsija svojim drugim golom doneo nedostižnih 3:1.

Ubedljivu pobedu Baskijaca potvrdili su Berenger u 75. minutu i Oskar De Markos u 82.

Ovim trijumfom Bilbao je skočio na devetu poziciju sa 24 boda, dok je Hetafe 13. sa jednim manje.