Njukasl, Vest Hem
EPA-EFE/Dave Rogers

Njukasl, Vest Hem, Foto: EPA-EFE/Dave Rogers

Bila je ovo spektakularna utakmica, u kojoj su "svrake" došle do vrlo važna tri boda u borbi za opstanak.

Domaćin je dominirao u prvom poluvremenu. Prvo je Isa Diop u 36. minutu postigao autogol, da bi u narednom napadu Kreg Doson napravio faul za drugi žuti karton i Vest Hem je ostao na terenu sa desetoricom. Tim Stiva Brusa to koristi i pet minuta kasnije Žoelinton  je duplirao prednost.

U drugih 45 minuta viđen je pravi triler. "Čekićari" su za samo pet minuta uspeli da se potpuno vrate u meč. Najpre se Isa Diop iskupio za autogol kada je u 73. minutu sjajno skočio i zatresao mrežu iz teške pozicije, da bi u 78. minutu iz penala Džesi Lingard izjednačio na 2:2.

Pobedu Njukaslu donosi Džozef Vilok golom u 83. minutu. Zanimljivo da je Vilok u igru ušao samo dva minuta pre nego što je izrastao u heroja.