Takuma Asano (Partizan)
FK Partizan

FK Partizan

Takuma Asano (Partizan), Foto: FK Partizan

Nema stajanja za Partizan! Crno-beli su u derbiju 25. kola Superlige pobedili Vojvodinu 2:0, ostvarili 14. uzastopnu pobedu u oba takmičenja i tako nastavili sa fantastičnim partijama započetim u finišu jeseni. Ponovo je blistao Takuma Asano, dvostruki strelac. Japanac je potvrdio da je u ovom trenutku najbolji i najopasniji igrač Partizana. Asano je prvo iskoristio dodavanje Jojića, da bi zatim pobedu Partizana overio golom posle prelepe asistencije Natha.

Vojvodina je neočekivano podbacila u derbiju kola, očigledno je da su "lale" u blagom padu forme ovog proleća, a posle današnjeg poraza šanse Novosađana da budu drugi na kraju šampionata su svedene u domen teorije. Izabranici Nena da Lalatovića su se "probudili" tek posle drugog primljenog gola, prekasno da bi ostvarili dobar rezultat u Humskoj. Bio je ovo prvi neuspeh Vojvodine protiv Partizana posle tri vezane utakmice.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Tri minuta nadoknade

KRAJ!

90+2. minut - tri fenomenalne odbrane u nizu Vladimira Stojkovića

90. minut - Drinčić neprecizan sa više od 30 metara

90. minut - žuti karton za Jojića

89. minut - Marković sa oko 25 metara šutira pored gola

85. minut - Suma odlično upošljava Bajbeka, ali Francuz sa 12, 13 metara šutira pravo u golmana Vojvodine

80. minut - žuti karton za trenera Stanojevića

78. minut - Drinčić iz slobodnog udarca sa 18 metara prebacuje gol

71. minut - Bajbek menja dvostrukog strelca Asana

69. minut - velika greška Vladimira Stojkovića, ali srećom po Partizan, od svega samo korner, pošto je Bojić promašio ceo gol

64. minut - GOOOOOOL! Kakva majstorija Natha, Asanu je preostalo samo da pošalje loptu u mrežu

63. minut - žuti karton za Petra Bojića zbog zaustavljene kontre crno-belih

Odmah na staru nastavka tri izmena. Jedna u Partizanu: Lazar Marković umesto Nemanje Jovića, a dve u Vojvodini: Aranđel Stojković i Petar Bojić umesto Mladena Devetka i Vladana Novevskog.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

44. minut - Asano ne koristi zicer, bio je sam ispred gola Vojvodine, ali je očajno šutirao

43. minut - ponovo Asano, sa 20 metara, pored gola

40. minut - Asano iskosa sa 15 metara pogađa spoljni deo mreže

31. minut - traje pritisak Vojvodine

29. minut - Drinčić umalo da postigne gol direktno iz kornera, Stojković jedva intervenisao

25. minut - GOOOOOOOOL! Asano! Japanac postiže novi gol, ovog puta posle pravovremenog dodavanja Jojića

23. minut - Partizan pritiska, ali bez konkretne šanse za gol

15. minut - prvi žuti karton na utakmici, dobija ga Novevski

9. minut - uzvraća Vojvodina, Vukadinović sa ivice šesnaesetrca prebacuje gol

7. minut - velika šansa za Partizan, ali Jojić posle duplog pasa sa Asanom sa desetak metara šutira pored gola

5. minut - otvorena igra sa obe strane terena

Partizan - Vojvodina 2:0

STRELAC: Asano u 25. i 64. minutu.

PARTIZAN: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović, Šćekić, Jojić, Asano (od 71. Bajbek), Natho (od 65. Suma), Jović (od 46. L. Marković), Holender.

VOJVODINA: N. Simić, Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak (od 46. Stojković), Đorđević, Drinčić, Vukadinović, Novevski (od 46. Bojić), V. Simić (od 65. Zukić), Mrkaić (od 65. Gemović).

Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija)