Mančester junajted, Roma
EPA-EFE/PETER POWELL

Mančester junajted, Roma, Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Mančester junajted je pobedio Romu sa ubedljivih 6:2, dok je Viljareal savladao Arsenal 2:1.

Bio je ovo atomski fudbal, naročito na ,,Old Trafordu" gde je viđeno čak osam golova.

Nakon prvih 45 minuta Roma je vodila sa 2:1, a onda su se u nastavku "crveni đavoli" razgoropadili.

Bruno Fernandeš je u devetom minutu preciznim udarcem kaznio odbranu Rome i doneo vođstvo Junajtedu. Potom je usledio preokret Rome. Najpre je Pelegrini realizovao penal u 15. minutu, da bi "vučici" vođstvo doneo Edin Džeko pogotkom u 34. minutu.

U drugih 45 minuta usledio je potop Rome. Edinson Kavani je poravnao rezultat u 48. minutu, a onda i preokrenuo rezultat u 64. minutu.

To, ipak, nije bilo sve. Urugvajski napadač je prvo iznudio jedanaesterac koji je Bruno Fernandeš pretvorio u gol u 72. minutu za visokih 4:2 i već je tada bilo jasno ko će biti pobednik ovog duela.

Zatim na scenu stupa Pol Pogba, koji se upisao u strelce u 75. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mejson Grinvud.

Uzbudljivo je bilo i u Španiji, gde je Viljareal slavio protiv Arsenala sa 2:1.

Prvo poluvreme je proteklo u dominiaciji "žute podmornice", pa su tako na odmor otišlo sa vođstvom od 2:0 zahvaljujući golovima Trigerosa u 5. i Albiola u 29. minut.

U drugom poluvremenu su obe ekipe ostale sa deset igrača na terenu. U 57. minutu je Sebaljos dobio drugi žuti karton. I pored toga, Arsenal je smanji na 2:1, pogotkom Pepea u 73. minutu iz penala.

Kapue je u 80. minutu dobio drugi žuti karton, pa je i Viljareal ostao sa 10 igrača.

Za nedelju dana nas čekaju revanš mečevi.

Kraj!

90+3. minut - Ogromna prilika za Obamejanga.

86. minut - Goooool! Grinvud je strelac, ogromnih 6:2 za Mančester junajted.

83. minut - Nemanja Matić ulazi u igru umesto Freda.

75. minut - Goooool! Junajted vodi 5:2. Strelac je Pogba. Neverovatno drugo poluvreme "crvenih đavola".

77. minut - Ludnica u Španiji. I Viljareal ostaje sa desetoricom. Drugi žuti karton dobija Kapue, pa sada oba tima igraju sa deset igrača.

71. minut - Penal za Junajted. Goooool! Siguran je Fernandeš. Mančester vodi 4:2.

73. minut - Gooool! Pepe je precizan sa bele tačke. Arsenal ostaje u igri.

72. minut - Penal za Arsenal!

66. minut - Udarac Džeka, brani De Hea.

64. minut - Goooool! Junajted ponovo vodi! Kavani je strelac. Šutirao je Van-Bisaka, njegov udarac je zaustavio Mirante, ali je Kavani pokupio odbitak i rutinski sproveo loptu u mrežu.

66. minut - Ogromna prilika za Viljareal, Moreno neprecizan. Malo je nedostajalo da već sada bude sve rešeno.

63. minut - Slab udarac Holdinga, ostaje 2:0 za "žutu podmornicu". Arsenal još uvek bez šuta u okvir gola.

60. minut - Šansa za Viljareal, ali sjajno brani Leno.

57. minut - Arsenal sa desetoricom. Sebaljos je neoprezno startovao nad Parehom i dobio drugi žuti karton. "Tobžije" u velikom problemu. Gube 2:0 i imaju igrača manje.

53. minut - Velika prilika za Kavanija, ostaje 2:2.

48. minut - Goooool! Kavani donosi izjednačenje Junajtedu. Odličan udarac napadača "crvenih đavola", posle dodavanja Fernandeša.

51. minut - Arsenal zaigrao ofanzivnije u nastavku, ali se španska ekipa dosta dobro brani.

48. minut - Prva prilika za Arsenal. Pepe je bio neprecizan.

46. minut - Počinju drugi delovi utakmica. Unaj Emeri je napravio prvu izmenu. Kokelan je ušao umesto Alkasera.

Izuzetno sadržajna poluvremena. Viljareal dominira protiv londonske ekipe, koja deluje potpuno bezidejno, dok je u drugom meču "vučica" preokrenula rezultat. Junajted je bio tim koji je imao kontrolu i stvarao više šansi, ali je Roma ta koja vodi posle prvih 45 minuta.

Poluvreme!

45.+5. minut - Veliku priliku je propustio Kavani posle ogromne greške defanzica Rome. Urugvajac je tako propustio priliku da poravna rezultat u samom finišu prvog dela.

45. minut - Pet minuta nadoknade u Mančesteru. Tri gola, isto toliko izmena i jedan penal, pa je ovaj deo igre produžen za još pet minuta.

45. minut - Alkaser je šutirao pravo u Lena iz slobodnog udarca.

43. minut - Izgledna prilika za Viljareal, ali je Moreno izgubio korak i nije uspeo da uputi udarac ka golu.

40. minut - Finiš prvog dela. Viljareal vodi protiv Arsenala 2:0, a Roma protiv Mančester junajteda 1:2.

37. minut - Neverovatno! Paulo Fonseka je primoran na još jednu izmenu. Umesto povređenog Spinacole u igru će Peres. Roma je već napravila tri prinudne izmene, a još nije završeno prvo poluvreme.

34. minut - Gooooool! Roma preokreće rezultat, strelac je Džeko. Iako je Junajted bio taj koji je imao inicjativu, Roma dolazi do gola.

30. minut - Goooool! Viljareal vodi 2:0! Nakon kornera Albiol postiže postiže gol. Arsenal u velikom problemu posle prvih pola sata.

27. minut - Novi problem za Romu. Ni Lopez neće moći da nastavi meč. Mirante će na gol. Ovo je već druga izmena koju trener "vučice" pravi zbog povrede.

25. minut - Odličan udarac Pogbe i sjajna intervencija Lopeza. Junajted pritiska Romu.

24. minut - Bruno je ponovo bio u povoljnoj situaciji. Neprecizno je šutirao, stiče se utisak da je bilo bolje da je uposlio nekog od svojih saigrača.

24. minut - Period igre kada Viljareal kontroliše dešavanja na terenu.

23. minut - Loš slobodan udarac Fernandeša.

17. minut - Arsenal ima inicijativu, Viljareal čuva prednost.

15. minut - Goooool! Pelegrini siugran sa bele tačke i donosi izjednačenje Romi. Nije dugo trajalo slavlje "crvenih đavola".

13. minut - Penal! Lopta je pogodila Pogbu u ruku u kaznenom prostoru i glavni arbitar je dosudio najstrožu kaznu.

9. minut - Goooool! Mančeter junajted vodi protiv Rome golom Fernandeša! Dobar deo zasluga za gol pripadaju Polu Pogbi i Edinsonu Kavaniju.

5. minut - Goooool! Viljareal vodi protiv Arsenala! Strelac je Trigueros.

5. minut - Peh za RomuVeretu se povredio već na startu i neće moći da nastavi utakmicu, umesto njega ulazi Vilar.

1. minut - Počele su prve utakmice polufinala.

Fudbaleri Mančester junajteda eliminisali su Real Sosijedad ukupnim rezultatom 4:0, zatim Milan ukupnim rezultatom 2:1, da bi Granadu dva puta pobedili po 2:0 i zakazali duel sa Romom.

Roma je bila dominantna u svojoj grupi, gde je završila na prvom mestu, a onda je redom izbacivala Bragu, Šahtjor i Ajaks.

Mančester junajted - Roma (6:2)

Mančester junajted: De Hea, Van-Bisaka, Lindelof, Megvajer, Šo, Mek Tominej, Fred, Rašford, Fernandeš, Pogba, Kavani.

Roma: Lopez, Ibanjez, Kristant, Smoling, Spinazola, Veretu, Dijavara, Karsdorp, Miktarijan, Pelegrini, Džeko.

Viljareal je najprijatnije iznenađenje Lige Evrope. Do meča sa Arsenalom izbacili su Salcburg, Dinamo Kijev i Dinamo Zagreb.

Arsenal ima sezonu za zaborav u Premijer ligi, gde se nalaze na razočaravajućem desetom mestu i u ovom takmičenju vide spas, pa nema nikakve sumnje da će ekipa Mikele Artete biti maksimalno motivisana da osvoji trofej Lige Evrope.

Londonski tim je do polufinala došao izbacivši Benfiku, Olimpijakos i Spartu iz Praga.

Viljareal - Arsenal (2:1)

Viljareal: Ruli, Fojt, Albiol, Tores, Alfonso Pedraza, Pareho, Kapue, Trigueros, Moreno, Alksaser, Čukvueze.

Arsenal: Leno, Džaka, Mari, Holding, Čembers, Saka, Tomas, Sebaljos, Smit Rou, Edegard, Pepe.

Podsećamo, finale Lige Evrope igra se u Gdanjsku 26. maja.