Kristijano Ronaldo
EPA/Filippo Venezia

Kristijano Ronaldo, Foto: EPA/Filippo Venezia

Juventus je pretio preko Ramzija, a zatim je Verona imala odličnu šansu preko Faraonija, čiji udarac završava na stativi.

U ostatku prvog poluvremena igralo se dosta čvrsto. Pokušaja je bilo, ali nijedan tim nije uspeo da stvori ozbiljnu šansu pred golom.

Na odmor se otišlo bez golova, da bi nakon četiri minuta igre u nastavku Juventus stigao do vođstva.

Federiko Kijesa je dobro prošao kroz odbranu Verone, uposlio je zaboravljenog Kristijana Ronalda koji postiže gol za 0:1.

Verona se nije predala već je krenula po izjednačenje. Napadi su im se isplatili u 77. minutu, kada Antonin Barak, na asistenciju Darka Lazovića, koristi prednost nad Aleksom Sandrom i izjednačuje na 1:1.

Domaći tim je do kraja meča bio bolji tim. Stvorili su nekoliko opasnih situacija, a Ščezni u 86. minutu spašava Juve nakon udarca Lazovića.

Ostalo je do kraja 1:1 i novim kiksom Juventus je sve dalje od odbrane titule prvaka.