Aleksandar Stanojević (Partizan)
FK Partizan

FK Partizan

Aleksandar Stanojević (Partizan), Foto: FK Partizan

Fudbaleri Partizana bili dominantni tokom cele utakmice. Konstantno su napadali  i stvarali šanse što im je donelo rutinsku pobedu nad Radničkim iz Niša (2:0)

Odmah je  Partizan krenuo agresivno, ređale su se šanse ispred gola ekipe iz Niša, ali golman Kojić je spretno branio.

Ipak, uspeli crno-beli da povedu 44. minutu meća kada je precizan bio Asano.

I u drugom poluvremenu Partizan je igrao u svom napadačkom stilu, a drugi gol za crno-bele postigao Flip Holender.

Do kraja meča, domaća ekipa je konstanto napadala, ali nije uspela da postigne treći gol.

Kraj utakmice - Partizan je pobedio rezultatom 2:1

87. minut  - Imao je Stevanović slobodnog Bibraasa Natha sa leve strane, ali odlučio je da šutira

80. minut - Novi korner za Partizan, ali ništa od novog gola

77. minut - Ponovo je čuvar mreže Kojić spasio gol Radničkog

73. minut - Sada je šansu imao Štulić, ali nije uspeo da postigne gol

65. minut - Ostojić je imao ponovo šansu, ali ništa od realizacije

61. minut - Filip Marković (brat Lazara Markovića) odgurnuo je Igora Vujačića prilikom kornera, ali je sudija Đorđić rekao da se igra nastavi.

58. minut - Gooool! Filip Holender daje gol!

49. minut -  Ponovo je Vujačić imao šansu posle kornera, ali nije crnogorski reprezentativac uspeo da iskoristi loptu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - Partizan vodi 1:0

44. minut - Gooooool! Asano postiže gol za Partizan

42. minut - Imao je dobru šansu Jović, ali mreže golmana Kojića je još uvek netaknuta

40. minut - Živković je poslao loptu Jović, ali uspešno boksuje golman Kojić

35 minut - Asano je asistirao Uroševiću na petercu koji je očajno zahvatio loptu i poslao je daleko pored gola.

32. minut -  Iako je rečeno da je povređen Stojković, zbog lakše povrede na teren nije mogoa da istrči Svetozar Marković, a umesto njega je zaigrao Ostojić. Zbog toga Stojković je svoje mestu ustupio Popoviću

27. minut - Holender je imao fantastičnu šansu, ali ništa od gola

23. minut - Velika prilika za goste iz Niša.  Kasalica je započeo akciiju tako što je pobegao Vujačiću, dodao Petroviću koji je pobegao Asanu, ali je Petrović bio ubrzo blokiran

16. minut - Sejduba Suma proigrao je Jovića, ali dosuđen je ofsajd

12. minut - Igor Vujačić je pogodio stativu

10 minut -  Nenad Gavrić zamenio je Trifunovića koji je ybog povrede morao da napusti teren

6. minut - Bojan Ostojić je imao prvu šansu na meču, ali ništa

1. minut - 1. minut - Počeo je meč uz nekoliko minuta zakašnjena! Neposredno pred početak utakmice, trener Stanojević mora je da promeni golmana, pa će umesto najavljenog Vladimira Stojkovića koji se povredio nekoliko minuta pred meč , braniti mladi Aleksandar Popović. Pošto je ipak golman Popović na terenu, stekli su se uslovi da malo odmori Svetozar Marković, a umesto njega na teren je istrčao Bojan Ostojić

Crno-beli posle poraza u "večitom derbiju" na domačem terenu dočekuju Radnički iz Niša.

Partizan je, kao što je poznato, drugi sa 74 boda, 15 manje od Zvezde uz utakmicu manje, dok je Radnički tek na 10. mestu sa 38 osvojenih bodova.

FK Partizan : Radnički Niš (2:0)

Partizan: Popović, Živković, Ostojić, Vujačić, Urošević, Šćekić, Jojić ,Asano, Suma, Jović – Holender.

Radnički: Kojić, Aksentijević, Bjeličić, Ćirković, Petrović, A. Kovačević, Đuričin, Đuričković, Trifunović, Živković, Kasalica.