Partizan Spartak
Alo.rs/Marko Metlaš

Partizan Spartak, Foto: Alo.rs/Marko Metlaš

Fudbaleri Partizana savladali subotički Spartak rezultatom 2:1 na domaćem terenu i tako su ostvarili 27. trijumf u sezoni.

Sjajno su crno-beli započeli ovaj meč, od samog starta su krenuli sa napadački fudbalom. U 37. minutu meča Lazar Pavlović je pogodio za vođstvo, a to je ujedno i njegov prvenac u dresu crno-belog tima.

U drugom poluvremenu, Partizan je smirio svoj tempo igre. Nije bilo toliko napada kao u prvom poluvremenu, što su gosti fenomenalno iskoristili u 79. minut kada je Marčić pogodio za izjednačenje.

Ipak, gosti uspeli odnesu bod u Suboticu, a za to je najzalsužniji Birbas Natho koji je bio precizan sa bele tačke i tako doneo Partizanu 27. trijumf u ovoj sezoni.

Kraj utakmice - Paritizan je savladao Spartak rezultatom (2:1)

88. minut - GOOOOOOL! Natho pogađa sa bele tačke

87. minut - Jedanaesterac  za Partizan, Ivančević je dobio crveni karton.

79. minut - Srećković je pogodio prečku,  a zatim Marčić daje za izjednačenje (1:1)

77. minut - Žuti karton dobija Igor Vujačić

68. minut - Već nekoliko minuta bez velikih šansi

61. minut - Stanojević je izvršio dvostruku izmenu, Holendera je zamenio Štulić, a Asana Filip Stevanović.

56. minut - Ivančevič pravi prekršaj u napadu

52. minut - Pavlović je imao sjajan šut, ali hvata golman Dujmović

50. minut - Pokušao je Takuma Asano glavom, ali bez uspeha

46. minut -  Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremna - Partizan vodi rezultatom 1:0

41. minut - Nije stigao Holender, Obradovićevu loptu

38. minut - Gooooool! Lazar Pavlović postiže prvi gol na utakmici

32. minut - Nova šansa za Nemanju Jovića

27. minut - Još jedan neuspešan pokušaj Lazara Pavlovića

24. minut - Saša Zdjelar je dobio žuti karton

19. minut -  Asano je dobio dobru loptu, ali nije uspeo da je plasira u mrežu protivničkog tima

11. minut - Imao je Jović sjajnu šansu, lopta je otišla pored gola

6.  minut - Partizan je imao prvu ozbiljniju šansu, ali ofsajd

2. minut - Šćekić pravi prekršaj nad Tufegdžićem

Iako još uvek Crvena zvezda nije zvanično obezbedila titulu, svi u Partizanu su svesni da su ispali iz šampionske trke.

Crveno-beli su stigli do 95 bodova pobedom nad Inđijom, a njihov večiti rival ima čak 15 manje i protiv Subotičana će samo igrati za čast i uigravanje za finale Kupa.

Ni Spartak više nema takmičarskih motiva, jer je već neko vreme jasno da ne mogu do Evrope, ali i da ostaju u prvenstvu.

Partizan: Spartak (2:1)

Partizan: Popović, Živković, S. Marković, Vujačić, Obradović, Zdjelar, Šćekić,Asano, Pavlović, Jović, Holender.

Spartak: Dujmović, Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Vidović, Marčić, Vidaković, Savković, Tufegdžić, Srećković, Furtula.