Volfsburg
EPA/Filip Singer
Volfsburg

Volfsburg, Foto: EPA/Filip Singer

Verder je poveo golom Leonarda Bitenkura u 13. minutu, da bi ekipa Volfsburga preokrenula golovima Bote Bakua u 22. i Džona Bruksa u 25. minutu.

Do kraja prvog poluvremena Verder je izjednačio golom Kevina Mohvalda u 36. minutu, a samo minut kasnije Volfsburg u novu prednost dovodi Vout Veghorst.

U drugom poluvremenu viđena su još tri gola. Najpre je Verder došao do izjednačenja autogolom Bruksa u 47. minutu, prednost Volfsburgu doneo je Holanđanin Veghorst svojim drugim golom na meču u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Bartoš Balek golom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ekipa Verdera je od 80. minuta utakmice igrala sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Mohvald.

Verderu je ovo šesti uzastopni meč bez pobede u prvenstvu, nakon što su prethodnih pet završili nerešenim ishodom 1:1.

Na tabeli Bundeslige Volfsburg zauzima peto mesto sa 17 osvojenih bodova, a ekipa Verdera se nalazi na devetom mestu sa 11 bodova.