Kilijan Mbape

Kilijan Mbape, Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili Bajern iz Minhena (2:3) na gostujućem terenu u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Čelsi je takođe u gostima bio uspešniji od Porta, “plavci” su slavili rezultatom 0:2.

Iako je u Minhenu sve vreme padao sneg, atmosfera na terenu je bilo veoma uzavrela.

Na samom startu meča Kilijan Mbape je pogodio za vođstvo, a u 28. minutu Markinjos je povećao vođstvo "svetaca".  Nije se dala bavarska ekipa, konstatno su napadali, tražilu svoju šansu svakog momenta, a onda je u 37. minutu Čupo- Moting uspeo da smanji prednost Pari Sen Žermena.

Mbape

Mbape, Foto: Tanjug/Ap

U drugom poluvremenu, oba tima su imali svoje šanse, Kilijan Mbape dva puta bio blizu svog drugo pogotka, ali Nojer je to uspeo da odbrani.

Do gola su ipak  došli Bavarci, a strelac je bio Tomas Miler.

Ipak, nisu uspeli uspravne glavne igrači Bajerna da napuste teren, gol za povedu Parižana dao je Kilijan Mbape i tako servirao hladnu osvetu ekipi koja ih je porazila u prošlogodišnjem finalu Lige šampiona.

PSŽ  Bajern Minhen

PSŽ Bajern Minhen, Foto: Tanjug/Ap

U drugoj utakmici sastali su se Porto i Čelsi, meč je odigran u Sevilji, ali kao domaćin računat je Porto.

Na samom startu "plavci" su vršili jaču incijativu što im se isplatilo golom Maunta 32. minutu. Do kraja poluvremena Portugalci su imali par ozbiljnih šansi, ali nisu uspeli da zatresu mrežu londonske ekipe.

Čelsi

Čelsi, Foto: Tanjug/Ap

U drugom poluvremenu obe ekipe napadale, ali Porto nije uspeo da ugrozi gol Čelsija, dok je u protivničku taboru, Haverc bio precizan u 85. minutu i tako svoju ekipu poslao korak bliže polufinalu Lige šampiona.

Kraj - PSŽ  je pobedio Bajern rezultatom 2:3, dok je Čelsi trijumfovao nad Portom (2:2)

86. minut - Miler je imao sjajnu šansu, ali nije pogodio

85. minut - Čelsi vodi rezultatom 0:2, precizan je bio Ben Čilvel

72. minut - Napadač Porta Musa Marega pada u šesnaestercu, ali sudija ne svira penal

67. minut - Gooool! Kilijan Mbape pogađa za vođstvo (2:3)

60. minut- Gooool! Miler izjednačuje (2:2)

58. minut - Pokušao je Mbape da matira Nojer, ali snašao Nemac

57. minut - Fernando Luis Diaz je šutrao sa ivice šesnaesterca, Čelsi je sada imao mnogo sreće

52. minut - Pavar je imao sjajan šut, ali ipak ofsajd

51. minut - Ponovo je Mbape zapretio ispred gola bavarske ekipe

Mbape

48. minut - Marega je bio jedan na jedan sa Mendija, ipak ništa od gola

46. minut - Verner šutira, lopta ide preko gola

Kraj prvog poluvrmena- PSŽ protiv Bajerna vodi rezultatom 2:1, dok  Čelsi ima prednost od 1:0 nad Portom

41. minut - Korona je imao sjajan šut, ali bez gola

Porto Čelsi

Porto Čelsi, Foto: Tanjug/Ap

36. minut - Gooooool! Čupo-Moting je smanjio prednost Pari Sen Žermena

32. minut - Gooooool! Maunt pogađa za prednost Čelsija!

28. minut - Marikinjos  pogađa za PSŽ!

22. minut - Sjajna šansa za Porto, ali bez pogotka za portugalski tim

16. minut -  Ponovo je šansu imao PSŽ, ipak ništa od gola

Nejmar

Nejmar, Foto: Tanjug/Ap

13. minut - Draksler je postigao gol za PSŽ, ali gol je poništen zbog ofsajda

12. minut -  Uribe je imao prvu ozbiljnu šansu za Porto, lopta je otišla preko gola

8. minut - Miler je imao šansu, ali ništa pogotka

2. minut  -  Goooool! Mbape pogađa za vođsto Pari Sen Žermena (0:1)

Svakako u centru pažnje biće repriza prošlogodišnjeg finala Lige šampiona, u  kojem se sastaju minhenski Bajern i Pari Sen Žermen.

Aktuelni šampion Evrope je favorit u ovom dvomeču, ali nikako ne treba zanemariti Parižane.

U drugom meču večeri, fudbaleri Porta "dočekuju" londonski Čelsi u Sevilji.

Tim iz Portugal napravio je verovatno najveće iznenađenje prethodne faze takmičenja, izbacivši torinski Juventus.

Od tada su vezali tri trijumfa u prvenstvo, dok su "plavci" u poslednjem meču Premijer lige izgubili od VBA na domaćem terenu (5:2), tima koji su bori za opstanak u eliti.

Bajern Minhen - PSŽ (2:3)

Bajern Minhen: Nojer, Ernandez, Alba, Zule, Pavard, Kimih, Goretska, Miler, Sane, Čupo Moting

PSŽ: Navas, Dagba, Markinjos, Ipembe,Dijalo, Danilo, Gaj, Di Marija, Nejmar, Draksler, Mbpe

Porto - Čelsi (0:2)

Porto: Markezin, Sanusi, Pepe, Mbemba, Vanafa, Oktavio, Uribe, Grujić, Korona, Luiš Dijaz, Marega

Čelsi: Mendi, Asprikveta, Kristensen, Rudiger, Džejms, Žoržinjo, Kovačić, Čilvel, Maunt, Havertz, Verner