Veljko Birmančević (Čukarički)
ALO/Vladimir Marković

Veljko Birmančević (Čukarički), Foto: ALO/Vladimir Marković

Beogradski tim do pobede je došao posle preokreta i sa igračem manje. Poveli su domaći u 21. minutu, kada se u strelce upisao Almir Aganspahić. Do kraja prvog dela utakmice Čukarički je izjednačio preko Milana Savića.

U 60. minutu gosti su ostali sa desetoricom igrača na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Kamenović. Ipak, Čukarički je kontrolisao situaciju u nastavku, stvarao je više šansi, pa je u 78. minutu došao do preokreta. Strelac je ponovo bio Savić.Konačni rezultat postavio je Đorđe Jovanović samo minut kasnije.

Rad je u gostima pobedio Zlatibor sa 2:1. Fudbaleri Rada su u rasponu od tri minuta upisali važan trijumf golovima iskusnog Aleksandra Trninića i Marka Sarića na startu drugog poluvremena.

Zlatibor je uspeo da smanji preko Stefana Vukića iz penala, ali su "građevinari" izdržali do kraja i došli do treće uzastopne pobede, a četvrte iz pet mečeva.

Zato je i pobegao od opasne zone na tri boda, posebno što je Novi Pazar izgubio.

U još jednom meču istog termina Metalac i Inđija su u Gornjem Milanovcu odigrali bez golova.