Tanjug/AP
Rijad Marez

Tanjug/AP

Rijad Marez, Foto: Tanjug/AP

Ovo je istorijska pobeda za Siti jer je ovo njihov prvi plasman u finale Lige šampiona.

Na samom startu utakmice Igrači PSŽ-a su tražili penal, ali sudija je procenio da Zinčenko nije igrao rukom.

U 11. minutu Marez postiže gol i tako  odvodi Siti na korak od plasmana u finale Lige šampiona.

U ostatku prvog poluvremena "Sveci"  su imali nekoliko sjajnih šansi, celo vreme su napadali. Prvo je Markinjos zatresao prečku, a zatim je Di Marija promašio zicer. Dve dobre šanse imao je i Erera, ali nije uspeo da zatrese mrežu građana.

U drugom poluvremenu Siti je preuzeo incijativu, a to se isplatilo kada je Marez ponovo postigao gol i definitivno odveo Siti u njihovo prvo finale Lige Šampiona.

Posle drugog gola, igrač Parižana, Angel Di Marija dobio je crveni karton, tako da je PSŽ morao da nastavi sa igračem manje.

Pep Gvardiola je uspeo da naniže sedam pobeda zaredom u Ligi šampiona što do sada nije pošlo za rukom nijednom engleskom klubu.

U finalu građani će igrati protiv boljeg iz duel Reala i Čelsija. Prva utakmica odgrana je u Madridu, a rezultat je bio nerešen (1:1)

Kraj utakmice - Siti je pobedio rezulatom 2:0

88. minut - Zbog grubog starta, Danilo dobija žuti kartona

86. minut - Ulazi u igru Aguero

79. minut - Ponovo je zapretio je Foden , međutim brani Navas

76. minut - Foden pogađa stativu

73. minut - Marez je bio je bio blizu het triku, ali njegov šut je blokirala odbrana Pari Sen Žermena

71. minut - Verati je dobo žuti karton, a zatim i fudbaler Sitja, Zinčenko

Mančester siti PSŽ

Tanjug/AP

Mančester siti PSŽ, Foto: Tanjug/AP

68. minut - Di Marija dobio crveni karton

62. minut - GOOOOOL! Marez drugi put pogodio!

55. minut - Nejmar je predibla odbranbene igrače Sitija, ali nije uspeo da postigne gol

54. minut - Foden nije iskoristio šansu

51. minut - Diktira sva dešavanja na terenu Mančester siti na startu drugog poluvremena, Pari Sen Žermen nema priliku da dođe do lopte.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvrema - Mančester siti vodi rezultatom 1:0

42. minut - Ponovo je imao šansu Erera, ali samo korner za "svece"

38. minut - Pokušavaju na sve način Parižani da se približe golu Sitija

Tanjug/AP

35. minut - Erera je zapretio, ali bez uspeha

29. minut - De Brujne je šutirao sa 20 metara, ali ništa od gola

23. minut - Ander Erera je dobio žuti karton zbog reakcije nakon faula Bernarda Silve

PSŽ Mančester siti

Tanjug/AP

PSŽ Mančester siti, Foto: Tanjug/AP

19. minut - Di Marija je imao strašnu šansu, lopta je otišla protiv gola

17. minut - Markinjos pogađa prečku!

16. minut - Nejmar je imao šansu

10. minut - Gooool! Rijad Marez je doneo prednost Sitiju!

6. minut - Igrači PSŽ-a su tražili penal, ali sudija je procenio da Zinčenko nije igrao rukom

Tanjug/AP

1. minut - Počela je utakmica, linije na stadionu su morale da budu očišćene zbog snega u Mančesteru

Prvi susret u Parizu pre šest dana završen je pobedom "građana" koji su slavili rezultatom 2:1.

Engleski tim je zbog te pobede favorit, ali i zbog činjenice što je jedan od najboljih igrača gostiju, Kilijan Mbape, ostao na klupi zbog povrede.

Mančester: PSŽ (2:0)

Mančester siti: Ederson,Voker, Stuoun, DIjaz, Zinčenko, Silva, Fernadinjo, Gundogam, Marez, De Brujne, Foden

PSŽ: Navas, Dijalo, Kimpebme, Markinjos, Florenci, Parades, Herera, Nejmar, Verati, Di Marija, Ikardi