Tanjug/AP
Dušan Tadić

Tanjug/AP

Dušan Tadić, Foto: Tanjug/AP

Viljareal je pobedio Dinamo na domaćem terenu (2:1) I tako izborio polufinale sa Arsenalom koji je u gostima pobedio Slaviju (0:4).

Mančester je minimlanom pobedom nad Granadom (2:0) izborio plasman među četiri nabolje ekipe, a tamo ga čeka Roma koja je remizirala sa Ajaksom (1:1).

Fudbaleri Viljareala potvrdili su plasman u polufinale Lige Evrope. Oni su i na domaćem terenu savladali Dinamo (2:1) i zakazali duel sa Arsenalo,

Strelci za Viljareal bili su Kupuece i More, dok je gol za Dinamo postigao Oršić.

Njihov protivnik polufinalu biće londonski Arsenal. "Tobžije" su nakon blede partije na domaćem terenu (1:1), dominatno savladali Slaviju (4:1) i tako u velikom stilu postali učesnici polufinala.

Ajaks za kog igra naš Dušan Tadić nije uspeo da izbori plasman među četiri ekipe Lige Evrope. "Kopljanici" su poveli u gostima golom Brobija, ali Roma je uskoro izjednačila zahvaljući Edinu Džeku. Treba napomenuti da je kapiten naše reprezentacije i Ajaksa zatresao mrežu "vučice", ali gol je poništen zbog faula.

Roma će se za finale boriti sa Mančester Junajtedom koji je bez problema još jednom pobedio Granadu (2:0).

Kraj utakmica -  Roma će u polufinalu Lige Evrope igrati protiv Mančester junajted, dok će se Viljareal za finale boriti protiv Arsenala.

91. minut - Mančester vodi 2:0, Valeho je postigao autogol

88. minut - Oršić iz slobodnog udarca šutira preko gola

82. minut - Ajaks na sve načine pokušava da postigne gol

77. minut - Arsenal vodi 4:0, strealac je Lakazet

74. minut - Oršić postiže utešni gol za Dinamo

71. minut   - Gol za Romu! Edin Džeko!

67. minut - Žuti karton za Manćinija zbog prigovora

64. minut - Ponovo šansa za Oršića

59. minut - Čikuadze  je savladao Livakovića, ali je izblokiran pre nego što je lopta ušla u

55. minut - GOOOL! Dušan Tadić postiže gol, ali pogodak je zbog faula poništen

53. minut -  Alvarez  je imao odlično šansu, lopta je otišla preko gola. Ajaks vrši sve jači presing

51. minut - Oršić je šutirao prema golu Viljareala

49. minut - GOOOOOOOOOOL! Ajaks poveo! Strelac je Brobi

48. minut - Majer ima sjajnu šansu, ali nije uspeo da postigne gol

46. minut - Počeli su drugi delovi utakmica

Kraj prvog poluvremena - Viljareal je jednim korakom u polufinalu, posle prvih 45. minuta oni vodi protiv Dinama rezultatom 2:0. Slična je stvar i sa Arsenalom koji ima prednost od 3:0 nad Slavijom. Mančester vodi 1:0 protiv Granade, dok Roma i Ajaks igraju nerešno (0:0)

42. minut - Moreno daje drugi gol Viljareal

41. minut - Ponovo šansa Ajaks, ipak "kopljanici" nikako da postignu gol

37. minut -  Goool! Posle provere potvrđen je gol Viljarealu! Strelac je Kupuece

35. minut - Viljareal postižegol, ali pogodak je poništen zbog ofsajda

32. minut  - Neres je poveo loptu, ali vrlo brzo su mu je oduzeli igrači "vučice"

27. minut - Oršić je imao odlično šansu, ali ništa

Mislav Oršić

Tanjug/AP

Mislav Oršić, Foto: Tanjug/AP

27. minut - Arsenal dominira, Saka postiže treći gol

23. minut - Odlična šansa za Viljareal, ipak neiskorištena

21. minut - Lakazet sa penal udvostručio vođstvo za "tobdžije"

18. minut - Gooool! Pepe daje gol za Arsenal!

17. minut - Strašan šut Dušana Tadića

15. minut - Nakon VAR provere Arsenalu je gol poništen

14. minut - Gooool! Arsnala je poveo protiv Slavije pogotkom Rova (0:1)

13. minut - Ajaks ponov napada, sjajan šut Entonija

Ajaks ROma

Tanjug/AP

Ajaks ROma, Foto: Tanjug/AP

12. minut - Poveo je Oršić napad Dinama, ali lopta je vraćenma nazad

9. minut  - Tadić je ubacio loptu, zatim je glavom reagovao Taljafiko, ipak neuspešno

8. minut - Vertu je postigao za Romu, ali pogodak je poništen zbog ofsajda

7. minut - Slavija dosta konkretnija u  duelu sa Arsenalom

Slavija Arsenal

Tanjug/AP

Slavija Arsenal, Foto: Tanjug/AP

6. minut - Goool! Mančester vodi golom Kavanija

3. minut - Fenomenal je započeo šansu Ajaksa Dušan Tadić, ali ništa od gola

1. minut - Počele su uzvratne četvrtfinalne utakmice Lige Evrope

Naš Dušan Tadić sa svojim Ajaksom u Rimu protiv Rome pokušaće da izbori plasman u polufinale. Podsetim "vučica" je pobedila u Amsterdamu rezultatom 2:1.

Zagrebački Dinamo prvu utakmicu je izgubio na domaćem terenu protiv španskog Viljareala (1:0), a sada će ponovo pokušati da napravi čudo, kao prethodnom kolu.

Mančester junajted na "Old trafordu" brani veliku prednost od 2:0 iz prvog susreta protiv Granade. Za "đavole" na ovoj utakmici strater će biti naš Nemanja Matić.

Najneizvesnije bi moglo da bude u Pragu gde se sastaju Slavija i Arsenal nakon 1:1 iz londonskog susreta. Arsenal je primio gol u 94. minutu u Londonu.

ROMA: AJAKS (1:1)

VILJAREAL : DINAMO (2:1)

MANČESTER JUNAJTED : GRANADA (2:0)

SLAVIJA PRAG: ARSENAL (0:3)