SJAJNA UVERTIRA ZA POLUFINALE KUPA Zvezda promašila dva penala, ali je u poslednjih pet minuta slomila otpor Radnika (FOTO, VIDEO)

Crvena zvezda savladala Radnik 2:1 u odličnom meču, povredio se golman gostiju.

Crvena zvezda - Radnik 2:1 (0:1) 17.4.2021.
Crvena zvezda - Radnik 2:1 (0:1) 17.4.2021., Foto: ALO/Marko Metlaš

86. minut: Dupli pas Ivanića i Nikolića, Ivanić je sa 12 metara iz prve matirao Ranđelovića - 2:1.

83. miunt: Vukanović hvata volej na drugoj stativi, ali Ranđelović sjajno brani. Sa sedam metara proba i Pavkov glavom, ali nije precizan.

77. minut: Milunović je pogibeljno išao nogom, u glavu je udario Makarića, raskrvario rivala, dobio je samo žuti karton.

73. minut: Posle kornera Rodić sam na drugoj stativi, pokušava glavom, lopta odlazi tik kraj stative.

72. minut: Ranđelović brani penal i Ivaniću!

70. minut: Jokić je zakačio bakajoka u kaznenom, sudija je opet pokazao na penal za Zvezdu.

69. minut: Falćineli i Sanogo izlaze, menjaju ih Petrović i Bakajoko.

63. minut: Zicer Ivanića sa osam metara nogom brani Ranđelović.

60. minut: Falćineli glavom pogađa stativu, lopta se odbija do Pavkova koji sa metar nogom prebacuje prečku.

56. minut: Pavkov sam iskosa pred golmanom, ali ne pogađa okvir.

54. minut: Korner, u buljuku igrača loptu je zahvatio Sanogo i pogodio - 1:1.

46. minut: Trostruka izmena u Zvezdi. Ušli su Milunović, Pavkov i Vukanović.

2. POLUVREME

45+3. minut: Gavrić sa 11 metara gađa glavom pod prečku na centaršut Gobeljića, brani Ranđelović.

45+2. minut: Makazice Falka u rašlje, sjajno brani Ranđelović.

34. minut: Nekadašnji junior Zvezde Uroš Milovanović iskoristio je grešku Pankova, kratko vraćenu loptu ka golmanu, obišao je Borjana i poslao loptu u mrežu - 0:1

27. minut: Bainović sa obe ruke s leđa vuče Falka i dobija žuti karton.

24. minut: Ranđelović brani penal Filipu Falku.

23. minut: Penal za Zvezdu, utrčao je Gobeljić, šutirao sa 18 metara, kapiten gostiju Stjanović je raširio ruke, lopta ga je pogodila u levu, a potom u stativu. Sudija opravdano pokazuje na belu tačku i daje mu žuti karton.

20. minut: Posle pet minuta Stefan Ranđelović se konačno spremio za ulazak u igru, zamenio je povređenog Kostića.

19. minut: Sanogo odlazi do klupe Radnika da se izvini Kostiću.

16. minut: Golman Kostić se žali na povredu kolena, izgleda da ne može da nastavi meč.

12. minut: Gavrić ulazi iskosa sa leve strane, sam je, bez pratnje, dolazi šest metara od golmana, oči u oči je sa njim, ali se Kostić baca i brani nogom.

10. minut: Šut Gavrića sa 17 metara, pravo je lopta išla u naručje golman Kostića.

5. minut: Korner za Zvezdu, Sanogo je bio u ofsajdu, krenuo je na loptu, brži je bio golman Kostić, došlo je do sudara, čuvar mreže Surduličana krenuo je da jauče, činilo se da je ozbiljna povreda u pitanju. Sudija je posle dva minuta Sanogu dao žuti karton. Kostić je posle tri minuta sa grimasom na licu nastavio meč.

4. minut: Šut Ivanića sa ivice kaznenog pod prečku, sjajno brani Kostić.

2. minut: Ofanziva domaćih od starta, Ivanić je uputio loptu u prazan gol, pola metra pre gol linije izbio je Stojanović. U nastavku akcije još dve prilike za domaćine, ali je golman Kostić zaustavio i šut sa pola metra!

1. POLUVREME:

Samo četiri dana pred međusobni duel u polufinalu Kupa Srbije Crvena zvezda i Radnik odmeriće snage u Super ligi.

Biće to najbolja moguća uvertira za meč u sredu, takođe na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda je titulu već kaparisala, samo treba da je i potvrdi.

Ekipa iz Surdulice je najprijatnije iznenađenje elite, možda i ona može da ostane neporažena na našem najvećem stadionu.

Ove sezone to je za rukom pošlo samo Javoru.