Važna pobeda Voždovca, minimalac Zlatibora u derbiju začelja
alo.rs
Čukarički - Mladost
Čukarički - Mladost, Foto: FK Čukarički

Čukarički je na svom terenu pobedio Mladost iz Lučana 4:2. Posle ovog trijumfa Čukarički ima 68 bodova i nalazi se na trećem mestu.

Domaće je u vođstvo doveo Đorđe Jovanović sa dva gola u 11. i 49. minutu, a potom je smanjio Saša Jovanović na 2:1. Zatim na scenu stupa Milutin Vidosavljević koji je pogađao u 62. i 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Milan Bojović golom iz penala u 87. minutu i tako ublažio poraz ekipe iz Lučana.

Duel direktnih konkurenata u borbi za opstanak odigran je u novom Pazaru, gde je ekipa Voždovca kao gost trijumfovala rezultatom 2:0 i tako ostavila domaćina u zoni ispadanja. Sve je bilo rešeno već posle pet minuta. Prvo je Bogdanović u drugom minutu ''načeo'' Pazarce, a tri minuta kasnije Purtić je realizovao penal za Voždovac i postavio konačan rezultat.

U derbiju začelja, Zlatibor je kao gost pobedio Bačku minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Marko Momčilović u šestom minutu.