Crvena zvezda-Vojvodina
Alo.rs/Marko Metlaš

Crvena zvezda-Vojvodina, Foto: Alo.rs/Marko Metlaš

Bio je ovo sjajan ofanizavan meč na “Marakani”. Prva je zapretila Vojvodina već u prvom minutu, ali uspeo je Borjan da spase svoj gol.

Žestok tempo se nastavio, ali incajitivu je preuzela Zvezda koja je na sve načine pokušavala da stigne do pogotka.

Već u 13. Minutu crveno-beli su poveli zahvaljujući nespretnoj reakciji Saničanina koji je postigao auto-gol.

Do kraja poluvremena Crvena Zvezda je nastavila svoju dominaciju, imali nekoliko dobrih šansu, ali spretan je bio golman Vojvodine, Simić.

U drugom poluvremenu, odmah na startu sjajnu šansu je imao Ivanić, ali ipak rezultat je ostao isti.

Od 59. Minuta Vojvodina je morala da nastavi sa 10 igrača jer je Đurić isključen zbog grubog starta.

Nakon ove situacije, Zvezda je nastavila sa napadačkim fudbal, ali ne gosti se nisu predavali, takođe su pokušali da zatresu mrežu protivničke ekipe.

Ovo je bio 13. uzastopni trijumf Crvene zvezde nad Vojvodinom.

Ovom pobedom Zvezda je ponovo postala Šampion Superlige, četvrti put nizu, što se dešava prvi put u istorija kluba. Ovo je takođe 32 ligaški troje crveno-belih

Kraj utakmice - Zvezda je savladala Vojvodinu rezultatom 1:0

88. minut - Žuti karton za Rodića zbog odugvlačenja

82. minut - Pavkov je ušao umesto Falčinelija!

77. minut - Vukadinović šutirao pravo golmana Borjana

71. minut - Crveno-beli sve vreme napadaju, ali još ništa od drugog gola

64. minut -  Stanković je izveo Nikolića, umesto njega je na teren ušao Slavoljub Srnić.

59. minut - Direktni crveni karton za Đurića

55. minut - Milunović je imao šansu glavom

51. minut - Sada je Ivanić zapretio, ipak Simić brani

47. minut - Ben je imao šansu, ali lopta je otišla pored gola

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - Crvena zvezda posle prvih 45 minuta vodi rezultatom 1:0

43. minut - Milić je mogoa Vojvodini da donese izjednaćenje, ipak lopta je otisla pored gola

37. minut - Ponovo je Zvezda zapretila, ali uspeli su Vošini defanzivci sačuvaju svoj gol

31. minut - Falčineli je proigrao Bena, kome je lopta pobegla tako da nije uspeo da šutira pre nego što je Simić intervenisao

27. minut - Vojvodina je imala dobru priliku da zapreti, ali Sanogo je presekao loptu

24. minut - Sjajna šansa za  Nikolića, ali brani Simić

17. minut - Nastavlja se pritisak Crvene zvezde na Vošin gol. Rodić je pronašao Bena na drugoj stativi koji je pokušao glavom, ali je prilikom skoka faulirao Đorđevića

13. minut - Gooooool! Zvezda je povela autogolm Saničanina

9. minut - Za sada Zvezda dosta ofanzivnija

4. minut - Zvezda je odmah uzvratila istom merom, Gajić poslao loptu Falćineliju koji je povratnom proigrao Ivanića, ali je Đorđević blokirao njegov udarac, od svega samo korner za crveno-bele

1. minut - Vojvodina je na samom startu meča zapretila Zvezdi

Aktuelni šampion ima šansu da na svom stadionu potvrdi četvrtu uzastopnu šampionsku titulu Superlige, a za to mu je potrebna pobeda.

Crveno-beli su uoči ovog kola imali 12 bodova više u odnosu na Partizan.

Vojvodina je trenutno četvrta na tabeli sa dva boda manje od Čukaričkog, ali i mečom manje.

Crvena zvezda: Vojvodina (1:0)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Pankov, Rodić, Petrović, Sanogo, Ben, Nikolić, Ivanić, Falčineli.

Vojvodina: Simić, Bralić, Saničanin, Đurić, Đorđević, Drinčić, Topić, Čović, Zukić, Bojić, Vukadinović.