Danilo Anđušić (Srbija)
fiba.com

fiba.com

Danilo Anđušić (Srbija), Foto: fiba.com

Iz svake grupe na EP će po tri selekcije. Ali, posle poraza 90:92 od Švajcarske u 3. kolu kvalifikacija Orlovi su zakomplikovali situaciju.

Do sada su uspeli samo da pobede Finsku 80:58, sa kojom ponovo igraju za dva dana.

Trenutno ništa ne sluti na dobro, a preostaju još tri meča...

View this post on Instagram

A post shared by FIBA EuroBasket (@eurobasket)

40. minut: Dva šuta za tri na ulasku u poslednji minut promašli su Švajcarci. Apić je uz faul pogodio 46 sekundi pre kraja, realizovao je i dodatno bacanje za izjednačenje - 90:90. Baldasar je promašio prvo bacanje, a i drugo. Stegla mu se ruka. Potom je na 21 sekundu pre kraja Anđušić izgubio loptu. Tri desetinke pre kraja iz ćoška je Dušan Mlađan pogodio preko ruke Anđušića za dva - 90:92.

39. minut: Kapiten Avramović je prodro do ispod koša i pogodio - 87:90. Potom je Kovač izgubio loptu.

37. minut: Dušan Mlađan je pogodio je pogodio bacanje, a onda i trojku za novi preokret - 85:87. Kovač je pogodio trojku - 85:90, a onda su naši ostali bez lopte zbog tri sekunde u reketu.

35. minut: Apić je pogodio za izjednačenje - 83:83, potom je u kontri Anđušić položio za vođstvo - 85:83, ali je dobio i tehničku.

34. minut: Kako Orlovi priđu tako usledi trojka rivala, Dušan Mlađan sa osam metara - 78:83. Na sreću uzvratio je Anđušić u narednom napadu - 81:83.

32. minut: Nova trojka Dušana Mlađana - 76:72, a onda i poeni Kazadija - 78:72, morao je selektor Kokoškov na startu poslednje četvrtine da traži tajm aut.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Anđušić je pogodio trojku za izjednačenje - 71:71. Potom je pogodio jedno bacanje - 72:71. Ipak, Kazadi je poslednjih devet sekundi treće deonice iskoristio da pretrči ceo teren i položi loptu u koš - 72:73.

28. minut: Zagorac je pogodio samo jedno bacanje - 64:66, pre toga je promašio šut za tri. A, potom još jednom na 64:68.

25. minut: Apić je zakucavanjem i lepom parabolom približio Orlove rivalima - 60:62.

22. minut: Kovač je novom trojkom - 55:46 doneo maksimalnih +9.

21. minut: Kotur je drugo poluvreme otvorio trojkom - 52:44.

3. ČETVRTINA:

Orlovi su, suprotno očekivanjima, na poluvremenu u minusu.

20. minut: Poeni Nzegea sa slobodnih bacanja, pa je potom pogodio i Duba - 44:49.

18. minut: Marko Mlađan i Kazadi su poenima još jednom kreirali preokret - 44:45.

17. minut: Nzege lagano polaže loptu u koš - 42:41.

15. minut: Nova trojka Avramovića - 40:36, ali nikako izabranici Igora Kokoškova da dođu do osetnije razlike.

13. minut: Zagorac je pokupio otpadak pod košem i lako pogodio, potom je Avramović ubacio trojku za preokret 35:33.

11. minut: Dušan Mlađan je drugi kvartal otvorio trojkom - 25:31. Švajcarska za tri poena šutira 7/8.

2. ČETVRTINA:

9. minut: Dušan Mlađan je novom trojkom doneo prednost rivalima - 21:24.

8. minut: Nikako Orlovi nisu uspevali da se odvoje, pogodio je Marko Mlađan - 17:17.

5. minut: Nova trojka SImanića - 15:8, uzvratio je istom merom Kazadi 15:11, pa onda i Mlađan 15:14.

3. minut: Švajcarci su krenuli sa dve trojke, ali su trojkama odgovorili Simanić i Dangubić 12:8.

U "balonu" u finskom Espu izabranici selektora Igora Kokoškova u tri dana igraju dva meča kvalifikacija za EP, prvo protiv Švajcarske, a onda protiv Finske.