OSS

OSS

Partizan Vojvodina, Foto: OSS

Odbojkaši Vojvodine iz Novog Sada osvojili su titulu prvaka Srbije.

Novosađani su u četvrtom meču finala plej-ofa u dvorani SC "Master" u Beogradu savladali Partizan 3:2 (22:25, 25:19, 21:25, 25:17, 16:14) posle 128 minuta igre i tako osvojili 18. titulu prvaka države, petu uzastopnu.

Obe ekipe su motivisano i borbeno počele meč. Partizan je bio u blagoj prednosti, da bi u drugoj polovini seta poveo sa 17:13. Vodio je zatim domaćin sa 19:14 i 20:15, da bi gosti zahvaljujući sjajnim servisima Buše izjednačili na 20:20. Partizan je odgovorio sa dva uzastopna poena za prednost od 22:20. Vojvodina je sa dva poena Blagojevića poravnala na 22:22. Blokom Janića, Partizan stiže do 24:22, a prvu set loptu je iskoristio ponovo Janić sjajnim blokom protiv Blagojevića za konačnih 25:22.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba. Povela je Vojvodina sa 12:9, ali je Partizan preokrenuo rezultat i poveo sa 15:14. Serijom 7:1 Novosađani stižu do vođstva od 21:16, a zatim i 24:18. Vojvodina je drugi set dobila sa 25:19 i izjednačila na 1:1 u setovima.

Partizan je bolje počeo treći set i imao rezultatsku prednost. Vodili su domaćini sa 8:6, 11:8 i 14:10. Održavao je Partizan prednost do 18:14, kada su Novosađani smanjili na 18:16. Ponovo se igralo poen za poen, ali je posle odličnog servisa Blagojevića, Vojvodina smanjila na 20:19, a zatim i izjednačila na 21:21. Partizan je zatim, sa četiri vezana poena, od toga dva asa Marinovića, stigao do konačnih 25:21 i poveo sa 2:1 u setovima.

Fantastična borba se vodila i u četvrtom setu, u kome su Novosađani od početka vodili. Prednost od 10:6 za Vojvodinu primorala je klupu Partizana da zatraži tajm – aut, nakon koga su Beograđani smanjili na 10:8. Na tehničkom tajm – autu je bilo 12:8 za Vojvodinu, ali je Partizan smanjio na 12:10, a Novosađani odmah povisili na 15:10. U nastavku je bilo 17:11, 21:14 i na kraju 25:17 za Vojvodinu, za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Peti set je počeo vođstvom Novosađana, koji su stigli i do tri poena viška – 4:1. To je bio signal za prvi tajm – aut Partizana. Pepić je prekinuo seriju gostiju i smanjio na 4:2, a Blagojević povisio na 5:2. U igri poen za poen, na promenu strana se otišlo sa prednošću Vojvodine od 8:5. Usledio je još jedan poen Novosađana za vođstvo 9:5 i odmah potom drugi tajm – aut Partizana.

Nakon 10:6 za Vojvodinu, Partizan je smanjio na 10:8, a klupa Novosađana reagovala tajm – autom. Marinović je asom smanjio na 10:9, a Blagojević prekinuo seriju Beograđana i povisio na 11:9. Pepić je smanjio na 11:10, a posle greške Perića bilo je 11:11. Greška Partizana donela je prednost Novosađanima – 12:11, a Simić je blokom povisio na 13:11.

Pepić je smanjio na 13:12, a zatim je trojni blok doneo izjednačenje na 13:13, pa je reagovala klupa Novosađana drugim tajm – autom u petom setu. Perić je doneo Vojvodini meč loptu – 14:13, a Pepić je izjednačio na 14:14. Ponovo je poentirao Perić – 15:14, a posle greške Marinovića, meč je završen – 16:14 za Vojvodinu, poen vredan šampionske titule.

Zoran Gajić, predsednik OSS, predao je Stevanu Simiću, kapitenu Vojvodine, pehar namenjen prvaku Srbije.

Đula Mešter, prvi potpredsednik OSS, i Dragoljub Zbiljić, predsednik Vojvodine, predali su zlatne medalje odbojkašima Vojvodine.

Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, predao je Bojanu Janiću, kapitenu Partizana, trofej namenjen finalisti plej-ofa.

Petar Bogunović, potpredsednik OSS i predsednik OSV, i Željko Tanasković, direktor Partizana, predali su srebrne medalje odbojkašima Partizan Sokera.