Srbija - rukomet
Marko Metlaš

Srbija - rukomet, Foto: Marko Metlaš

Izabranici Tonija Đerone su opravdali ulogu favorita i tako osvojili nova dva boda u pohodu na EURO.

"Orlovi" su, takođe, pokazali da tri od maksimalna četiri boda protiv Francuske pre nekoliko dana nisu bila slučajnost.

Bio je ovo treći duel za reprezentativce Srbije u poslednjih osam dana, a ni ovoga puta na terenu nije bilo nekoliko standardnih igrača.

Najbolji u našoj selekciji bio je Bogdan Radivojević sa osam golova.

Po pet su postigli Mijajlo Marsenić i Lazar Kukić, dok je četiri dodao Vukašin Vorkapić. Kod Grčke se istakao Hristodulos Milonas sa šest golova.

SRBIJA - GRČKA 31:21

60. minut To je to, ubedljiva pobeda reprezentacije Srbije.

58. minut Najveća prednost Orlova do sada, briljira naš golman Mirosavljev.

54. minut Još jedan tajm-aut za Grke, izvesna je pobeda Srbije.

52. minut Arapakopulos sa dva gola i Ciras sa sedam metara su spustili razliku.

48. minut Nova dva gola "Orlova" i novo isključenje za goste.

45. minut Naš tim održava razliku rutinski, a selektor Đerona razigrava i igrače koji nisu imali preveliku minutažu protiv Francuza. Vorkapić je sjajno realizovao akciju i postigao novi gol za Srbiju.

42. minut Grčka je svoj prvi gol postigla posle šest minuta i to iz sedmerca. Ni narednih pet minuta nije bilo mnogo bolje za Grčku ofanzivno, mada su primili samo dva gola,

35. minut Milosavljev briljira na golu. Srbija je u seriji, a Grci nisu postigli gol već pet minuta.

33. minut Neuspešan napad gostiju, a onda i Orbović vraća.

32. minut Prvi gol u nastavku postiže Marsenić i to lepim lobom.

31. minut Prvi napad u nastavku imaju rukometaši Srbije. Sjajan početak drugog poluvremena i već nova tri gola u mreži Grčke.

Počelo je drugo poluvreme.

30. minut Kraj prvog poluvremena, rutinska igra naše reprezentacije, i u nastavku meča sa ovakvom igrom smeši nam se nova pobeda.

29. minut Sretenović postiže gol i sprečava brzi napad Grčke.

27. minut Grčka se solidno drži u Zrenjaninu

26. minut Arambacis postiže drugi gol i Grčka smanjuje rezultat.

24. minut Greška Đorđića u predaji lopte ali naši odlični u odbrani i sprečili su kontru.

22. minut Za tri minuta Grci su uspeli da postignu dva pogotka, dok se vidi mala nesigurnost Orlova u napadu, ali ispravljaju to naši pogotkom sa sedam metara.

19. minut Nestvarna kombinacija Đorđića i Kukića i Grci su primorani da traže tajm-aut.

18. minut Brani ponovo odlični Milosavljev.

17. minut Odlična odbrana i kontra Orlova, novi gol postiže Radivojević.

16. minut Popović postiže treći gol, naši reprezentativci imaju solidnu prednost.

15. minut Sjajan udarac Petra Đorđića sa pozicije levog beka i njegov prvi pogodak.

14. minut Sotić je sa krila doneo "orlovima" tri gola razlike, ali je odgovorio Maljos, najbolji igrač Grka.

13. minut Malios ponovo udarcem od poda uspeva da savlada Milosavljeva. Orbovićev odličan izbačaj. Srbija kontroliše rezultat.

12. minut Sjajni Orbović i novi gol za naš tim.

11. minut Opet imamo igrača manje, ali to kao da nije problem za Srbiju. Plus tri za orlove!

9. minut Grčka i dalje drži korak sa Srbijom, uz isključenje upravo Radivojevića smanjuje rezultat.

8. minut Bogdan Radivojević siguran sa sedmerca i Srbija vodi sa dva gola razlike.

7. minut Ne predaju se Grci, igraju odličnu kontru.

6. minut Prvi sedmerac za Grke, ali odličan je Mirosavljev na golu reprezentacije i Srbije i prva odbrana koja ohrabruje.

5. minut Pasijas šutira levom, slabijom rukom i pogađa. Srbija postiže gol sa igračem manje, Radivojević precizan.

4. minut Odlični Lazar Kukić postiže svoj drugi gol, i ponovo Srbija vodi.

3. minut Prvi gol za Grke postiže Haralampos. Kretnja Marsenića kroz golmanski prostor, a onda i kontra gostiju. Pogađa Milonas za izjednačenje.

2. minut Novi gol za Srbiju, strelac je Marsenić.

1. minut Dobra odbrana Srbije, pa prečka Sretenovića. Kukić postiže prvi gol na meču i prvi gol za našu reprezentaciju.

Prvi napad za reprezentaciju Grčke.

Duel u Zrenjaninu biće potpuno drugačiji od prethodne dve utakmice. Naime, forma Cupare, Milosavljeva, Marsenića, Kukića i ostalih igrača daje realan razlog za optimizam. Ipak treba biti oprezan, jer sada će Grci rasterećeno, a naši rukometaši će imati pritisak javnosti da moraju da pobede.

Selektor Đerona će najverovatnije biti jači za Petra Nenadića, koji se oporavlja od povrede leđa.