Luis Hamilton
EPA/Claudio Giovannini

Luis Hamilton, Foto: EPA/Claudio Giovannini

Ima li uopšte potrebe govoriti da je pol poziciju osvojio Luis Hamilton iz Mercedesa?

Ovo mu je već 95. u karijeri, po čemu je rekorder. Ostvario je na čuvenoj moto stazi Muđelo pokraj firence vremenom minut i 15,144 sekunde. Šestostruki svetski šampion ove godine ima već sedam pol pozicija, dve preostale osvojio je Finac Botas.

Prvi startni red dopunjuje Britančev klupski kolega Valteri Botas, kreće sa drugog mesta u trci za Veliku nagradu Toskane.

Ima li smilsla Formula 1 kad se i pre sezone sve zna?

Treće mesto u kvalifikacijama zauzeo je Maks Ferstapen, ispred Šarla Leklera, Serhija Pereza, Lensa Strola, Danijela Rikarda, Karlosa Sainca, Sebastijana Okona...

Pobednik sa prošle trke, vožene takođe u Italiji, na stazi u Monci, Pjer Gasli iz Alfa Taurija kreće sa 16. pozicije.

Hamilton pred devetu trku u sezoni vodi u generalnom plasmanu sa 164 boda, iza njega su Botas sa 117, Ferstapen sa 110, Lens Strol i Lando Noris sa po 57.