OSS
OK Ribnica

OSS

OK Ribnica, Foto: OSS

Slaviće se večeras u Kraljevu, dok će se pedesetak kilometara dalje, u Kragujevcu, tugovati. Ribnica je u finalu Kupa Srbije pobedila Radnički 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:22) i tako stigla do pehara u Kupu, prvog otkad je Srbija samostalna država, a drugog u istoriji, jer je davne 1978. osvojila najmasovnije takmičenje u bivšoj nam državi - SFRJ. Računajući i sve bivše države, ovo je bilo 56. izdanje najmasovnijeg takmičenja.

finale Kupa Srbije Radnički - Ribnica

OSS

finale Kupa Srbije Radnički - Ribnica, Foto: OSS

Prvi set je protekao u boljoj igri Ribnice, koja je dodatno pojačala pred kraj i stigla do zasluženog vođstva 1:0 (25:23).

Drugi set je protekao u "klackalici", sve do finiša tog dela igre nijedna ekipa nije ima više od dva poena prednosti. Ribnica je imala prednost 19:17, zatim i 20:18, ali je Radnički uspeo da izjednači na 20:20, pa se ušlo u dramatičan finiš. Momci u plavom su ipak imali više živaca i uspeli su da vežu dva poena kod rezultata 23:23 i tako stignu do vođstva od dva seta (25:23).

I treći set je bolje otvorila Ribnica, povela je 3:1, zatim je sredinom seta mini serijom stigla i do 11:7, zatim i do 14:8, pa i 16:9, i delovalo je tad da je sve rešeno. Radnički se trgao u finišu seta, velikom serijom je prvo stigao do 20:21, bilo je i 22:23, da bi Kragujevčani spasili meč loptu na 23:24, a zatim vezanim poenima stigli do 26:24 i seta, kojim su produžili finale i uneli neizvesnost.

Prokockana prilika da se reši pitanje pobednika u tri seta žestoko je uzdrmala Ribnicu, što je Radnički umeo da iskoristi i na startu seta povede 6:3. Ipak, trgla se ekipa iz Kraljeva i serijom 3:0 vratila set u egal, da bi i povela 9:8, zatim i 13:10. Smanjio je Radnički na 12:13, ali nije to uzdrmalo momke u plavom koji su opet otišli na plus četiri - 16:12, pa 17:13, da bi se činilo da su meč konačno prelomili kad su poveli 19:14. Ipak, Radnički se opet vratio i stigao do 19:20, ali nije imao snage za još jedan veliki preokret. Na kraju je bilo 25:23, posle čega je nastalo veliko slavlje momaka u plavim dresovima i njihovog stručnog štaba.

Današnji finalni meč između komšijskih rivala odigran je u Vrnjačkoj Banji, gde će uskoro početi i žensko finale između Železničara iz Lajkovca i Uba.