TRIJUMF PRED PLEJ-OF EVROKUPA! Crno-beli srušili Trento drugi put ove godine i očekuje ih meč sezone u osmini finala!
Printscreen/Twitter/BCPartizan

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Trenta rezultatom 63:79 u poslednjem meču grupne faze Evrokupa!

Utakmica 18. kola Evrokupa nije imala rezultatski značaj, ali je Partizan ušao ozbiljno u meč i lako pobedio najlošiju ekipu Evrokupa.

Partizan je završio regularni deo sezone kao drugoplasirani u grupi A i imaće prednost domaćeg terena u osmini finala i eventualnom četvrtfinalu.

Već je poznato da ako prođu u četvrtfinale, da će tamo igrati protiv boljeg iz meča Cedevita Olimpija – Turk Telekom.

Partizan je do pobede predvodio Zek Ledej sa 20 poena i 13 skokova, a ispratili su ga Mur sa 12 i Madar sa 11 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Rejnolds sa 15 i Džonson sa 13 poena.

Krenula je ova utakmica efikasno. Mučio se Partizan u napadu, bio tri minuta bez koša, Smailagić i Koprivica su i promašivali slobodna bacanja, a onda je u završnici prve četvrtine Partizan preokrenuo i na prvi mali odmor otišao sa +3.

U drugoj četvrtini na scenu je stupio Zek Ledej, koji je u prvom poluvremenu imao 12 poena i sedam skokova.

Na kraju prvog poluvremena, Partizan je imao +8.

Treća četvrtina počela je odlično za Partizan, pošto je Smailagić trojkom vratio dvocifrenu prednost.

Trento se zatim posle trojke i poena u kontri vratio na samo poen zaostatka na tri minuta do kraja treće četvrtine, a povratku su kumovale greške Partizana.

Italijanska ekipa je zatim i preokrenula trojkom Džonsona i došla do prve prednosti još od prve četvrtine, ali je Partizan koristio to što je Trento u bonusu, izvlačio faulove i išao na liniju penala.

Na kraju treće četvrtine bilo je +8 za Partizan.

U četvrtoj četvrtini Partizan je vratio dvocifrenu prednost i nije dozvoljavao Trentu da se opet vrati rezultatski u meč.

Bila je to veoma neefikasna četvrtina, sa velikim brojem izgubljenih lopti i promašaja.

Crno-beli su do kraja održali prednost i pobedonosno završili grupnu fazu Evrokupa.

Mečevi osmine finala igraju se 19. i 20. aprila.

Trento-Partizan (63:79)

Dvorana: BLM Group Arena (Trento)

Sudije: Emilio Peres, Leandro Leskano, Vasilis Picilkas

Partizan: Panter, Kuruc, Ledej, Koprivica, Smailagić, Mur, Glas, Lesor, Trifunović, Madar

Trento: VIlijams, Konti, Morina, Foraj, Zangeri, Flakadori, Mezanote, Launder, Karolajn, Rejnolds, Džonson

39. minut - Madar oba bacanja pogađa (61:73)

37. minut - Rejnolds ubacuje trojku (61:68)

34. minut - Flakadori pod faulom pogađa koš (58:65)

32. minut - Nastavlja da dominira Zek Ledej pod obručem protivnika (55:63)

30. minut - Ledej u kontri zakucava, Partizan na plus 8 (53:61)

29. minut - Ledej pogađa dva bacanja (53:55)

28. minut - Trojka Džonsona, Trento vodi, ali Trifunović vraća trojku! (51:52)

27. minut - Vraćaju se Italijani preko Džonsona, pa je sada samo poen prednosti za goste! (48:49)

26. minut - Flakadori u kontri poentira nakon ugradene lopte (43:49)

25.minut - Mur uzvraća trojku za crno-bele (39:47)

24. minut - Flakadori za novu trojku Italijana (39:44)

23. minut - Rejnolds pogađa trojku (37:44)

22. minut - Rejnolds je fauliran za tri, pogodio je sva tri puta (34:42)

20. minut - Džonson ubacuje dvojku, 7:0 serija domaćih, ali prekida je Madar pogotkom sa distance (29:37)

19. minut - Mezanote precizan za dva (27:35)

17. minut - Ponovo Ledej, ovoga puta sa velike udaljenosti pogađa trojku (22:35)

15. minut - Ledej jednom rukom poentira, prva dvocifrena prednost (22:32)

13. minut - Avramović pogađa trojku (19:27)

12. minut - Lesor poentira (17:22)

10. minut - Trojka Madara, Partizan vodi posle prve četvrtine (15:18)

8. minut - Kerolajn na ofanzivnom skoku (15:16)

7. minut - Novi koš za crno-bele (13:13)

6. minut - I Smailagić se upisuje u strelce, jedan od dva slobodna bacanja (13:11)

5. minut - Koprivica polovičan sa linije penala (11:10)

4. minut - Kerolajn poentira u kontri, Željko Obradović traži tajm aut (7:11)

3. minut - Precizan Mur sa distance (6:7)

2. minut - Panter precizan za dva (6:5)

1. minut - Po trojka na obe strane (3:3)

19:30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Evrokupa između Partizana i Trenta. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Italije.