FRANCUZ GA JE BAŠ NAMUČIO Rubljov prvi polufinalista Sinsinatija

Rus Andrej Rubljov, trenurno sedmi teniser sveta, plasirao se u polufinale mastersa Sinsinati pobedom protiv Benoe Pera 2:1 (6:2, 3:6, 6:3).

Rubljov i Per odigrali su sjajan meč koji je na kraju, posle velike borbe, pripao mladom Rusu.

Kontroverzni Francuz, koji je u prvom delu sezone imao više incidenata nego dobrih poena, na turnir nije došao sa velikim očekivanjima, ali odigrao je sjajno i dogurao do četvrtfinala Mastersa prvi put posle osam godina.
Ipak, dalje nije mogao. Rubljov je opravdao ulogu favorita i u polufinalu igraće protiv boljeg iz susreta Danila Medvedeva ili Pabla Karenja-Buste.

Posle svega viđenog u prvom setu nije delovalo da će se igrati tri seta. Rubljov je igrao sjajno i za samo 22 minuta poveo je 1:0, rezultatom 6:2.
Per je odustao od seta jako rano i videlo se da jedva čeka da počne drugi period igre. Tako je i bilo, Francuz je zaigrao mnogo bolje, sa druge strane Rus je krenuo da greši i Benoa je izjednačio. Ipak, u trećem setu je Rubljov napravio brejk u osmom gemu, što mu je bilo dovoljno da meč privede kraju.