Novak Đoković
EPA/ClivePool

Novak Đoković, Foto: EPA/ClivePool

Prvi set koji smo gledali bio je verovatno jedan od najboljih otkako se tenis vratio, a verovatno i u top 5 u ovoj godini.

Novak i Filip vodili su veliku borbu, priredili su nam fenomenalan tenis i pravično je bilo da se on završi u taj-brejku.

Videli smo dva brejka, i to odmah na startu duela kada su srpski teniseri razmenili oduzete servise (1:1).

Do kraja seta obojica su imali šanse da dođu do novog brejka, međutim nisu uspeli u toje nameri, te smo gledali takozvani 13. gemu.

Krajinović je mnogo bolje otvorio taj-brejk, pa je posle pet poena rezultat bio 4:1. Đoković je uspeo da se vrati i povede 5:4 i do 7:7 obojica su bili sigurni.

Tada je Filip pogrešio iz forhenda, Novak je to oberučki prihvatio i potom došao do vođstvo od 1-0. Prvi set je trajao sat i 27 minuta.