Miomir Kecmanović
Alo.rs/Marko Metlaš

Miomir Kecmanović, Foto: Alo.rs/Marko Metlaš

Srpski teniser je poražen u prvom kolu od Amerikanca Džona Iznera - 4:6, 6:7 (6), posle jednog sata i 19 minuta igre.

U prvom setu su igrači bili sigurni na svoj servis sve do 10. gema, kada je Kecmanović pretrpeo brejk. Izner je iskoristio drugu brejk, ujedno i set loptu i dobio prvi set.

Drugi set je bio sličan prvom, samo što je ovoga puta 21-godišnji Beograđanin imao brejk prilike, samo što ih on nije iskoristio. Kod rezultata 4:4, Srbin je imao čak četiri šanse da oduzme servis Amerikancu, ali se Izner izvukao i poveo sa 5:4, pa se ubrzo otišlo u taj-brejk.

Taj deo igre je bolje otvorio američki teniser, koji je odmah stekao dva mini-brejka prednosti. Uspeo je Kecmanović da se vrati i izjednači na 4:4, ali je Amerikanac ipak slavio u dramatičnom taj-brejku 8:6.

Izner će se u drugom kolu mastersa u Madridu sastati sa boljim iz duela Roberto Bautista-Agut - Marko Čekinato.