Olga Danilović
EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Olga Danilović, Foto: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u glavni deo žreba na Australijan openu nakon što je u finalu kvalifikacionog turnira u Dubaiju savladala Indijku Ankitu Reinu sa 6:2, 3:6, 6:1.

Lepa Srpkinja, trenutno 183. igračica na svetu savladala je nešto bolje plasiranu rivalku (180. mesto na VTA listi) posle više od dva sata borbe. Tokom prvog seta Olga je uspela da tri puta osvoji brejk, pa je bilo jasno da će povesti u konačno rezultatu.

Drugi set pripao je indijskog teniserki kojoj je jedan oduzet servis Danilovićevoj bio dovoljan da izjednači, ali je onda u odlučujućem setu Srpkinja bila i više nego dominantna i sa 6:1 došla do velikog uspeha. Očigledno da su treninzi sa prvim igračem sveta Novakom Đokovićem urodili plodom.

Olgi će ovo biti prvi grend slem u karijeri.