PLJUŠTALI GOLOVI U BUNDESLIGI Bavarcima poluvreme bilo dovoljno, Dortmund pregazio Štutgart (VIDEO)
EPA-EFE/THOMAS VOELKER

Meč je praktično bio rešen u prvom poluvremenu, a Bajern je od starta nametnuo svoj ritam.

Već u 18. minutu gosti su stigli do prednosti, a strelac je bio Musijala, posle asistencije Gorecke.

Samo 20 minuta kasnije, Bavarci su duplirali prednost. U strelce se tada upisao Čupo-Moting, a Gnabri je bio asistent.

U nastavku su obojica trenera mnogo menjala, Andrej Kramarić ušao je u igru u 61. minutu za domaći tim, a do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Bajern nakon ove pobede ima 22 boda, jedan manje od Uniona iz Berlina koji je lider na tabeli.

Hofenhajm je ostao na 17 bodova. U sledećem kolu Bajern dočekuje Majnc, dok će Hofenhajm u goste Kelnu.

Borusija Dortmund je kod kuće deklasirala Štutgart 5:0. Belingam se u strelce upisao drugom i 53. minutu, a pogađali su još Zile, Rejna i Mukoko. Mogao je Štutgart do gola u završnici, ali je VAR poništio pogodak Fajfera u 89. minutu, zbog ofsajda.

Dortmund je četvrti sa 19 bodova i sledi mu gostovanje Ajntrahtu. Štutgart ostaje na osam bodova i na 16. mestu, a u sledećem kolu dočekuje Augzburg.

Bajer Leverkuzen i Volsfburg su podelili bodove 2:2. Dijabi je u 17. minutu doneo prednost Bajeru, iako je i sedam minuta ranije mogao do pogotka sa bele tačke, ali je bio neprecizan.

IMAJU LI FRANCUZI RAZLOGA ZA BRIGU? Karim Benzema se povredio

Gosti su do izjednačenja stigli u 28. minutu, autogolom Roberta Andriha.

Volfsburg je bolje otvorio drugo poluvreme i do prednosti došao pogotkom Arnolda iz penala, ali je konačnih 2:2 postavio Frimpong golom u 76. minutu i tako doneo bod svom timu.

Frajburg je kao domaćin pobedio Verder Bremen sa 2:0, dok je Borusija Dortmund razbila Štutgart sa 5:0!