HUMANITARNI MEČ U KRAGUJEVCU Partizan od lošeg ka boljem, pobeda posle velikog preokreta
KK Partizan

Partizan je u prijateljskom meču humanitarnog karaktera pobedio Radnički u Kragujevcu 79:65. Sav prihod od prodatih ulaznica će biti prosleđen izdavačkom poduhvatu Svetinje u Vasojevićima.

Ekipa Željka Obradovića, koji nije mogao da računa na Kevina Pantera, Zeka Lideja i Rodionsa Kuruca, katastrofalno je odigrala prvo poluvreme pred skoro punim tribinama dvorane Jezero i posle 20 minuta domaći su vodili 33:20.

Kragujevačni su na startu treće četvrtine imali i maksimalnih plus 15 (37:22), ali od tog trenutka crno-beli su zaigrali mnogo agresivnije u odbrani i tečnije u napadu i vrlo brzo došlo je do preokreta. U tim trenucima odličan je bio Gregor Glas, koji je na probi u Partizanu, a tim iz Humske je u poslednji period ušao sa šest poena prednosti – 54:48.

Nemanja Dangubić je bio najefikasniji sa 15 poena, Aleksa Avramović je upisao 14, Glas i Jan Madar po 11, Dalas Mur 9, Rade Zagorac 7… U domaćoj ekipi najbolji su bili 41-godišnji Raško Katić i Filip Dumić.